Posted by admin On December - 5 - 2018 Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa adresowana istnieje w medycynie już mało 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, skoro to stawiana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona zmienienia i stanął nowoczesny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To środek wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka opisuje się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością i brakiem okresowości. Charakterystyczną cechą fali istnieje jej reakcja rozchodzenia, która jest szybsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali określone istnieje od wielkości wyzwolonej energii, a ponadto z gęstości strumienia, czyli dawek energii wychodzącej na osobę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy sposoby:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które gromadzą inicjatywę w znaczeniu dolegliwości bólowych. Obszar źródła energii fali jest ścisły a nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako zatem w komplecie działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej przeznaczana jest przede ludziom z wskazówki na nasze dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i więcej na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem tego istnieje dojść do powstawania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Jedyna spośród nich dotyczy o obniżeniu napięcia mięśniowe, druga ale o poprawie krążenia także osłabieniu stanu zapalnego. Końcem tychże zadań jest słynny spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tymże tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm również milsze mikrokrążenie. Przepływ farby w tkankach sprawia, iż z układu leczone są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej napawają się sporą popularnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.