Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to obecnie duży problem. Sporo dzieci ma trudności związane z prawidłowym rozwojem. Powodów może być wiele. Specjaliści nie potrafią wskazać jednoznacznie. Jedno jest pewne: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, kiedy dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są zdruzgotani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Po pierwszym szoku opiekunowie zaczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Zaangażowanie rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na pomyślność dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym fundamencie opracowała zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci zaburzonych. Sporo rodziców z powodzeniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to ma miejsce naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Ogromne znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-latki mogą nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań przez słuchawki. Ten etap jest bardzo wymagający, dlatego, że dziecko nie chce słuchać.
Następna faza to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji oraz inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, pacynki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Warto ją precyzyjnie, po to aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.